خطر نادرست دفع زباله های پزشکی

خطر نادرست دفع زباله های پزشکی

خطر نادرست دفع زباله های پزشکی

مطالعات سازمان بهداشت جهانی (WHO) در مورد علت خاص بیماری گزارش می دهند. آزمایشگاهها به طور کلی مایعات بدن را برای آزمایش حضور انگل ها تکثیر می کنند و سپس ظروف مصرف شده به عنوان زباله های پزشکی را دفع می کند. بعضی از انگل ها همچنان در زباله ها رشد می کنند و باعث عفونت می شوند.

عفونت راههای هوایی و ریه


دفع زباله های پزشکی می تواند اسپری های هوای آزاد را آزاد کند که ممکن است حاوی پاتوژن هایی باشد که می تواند عفونت های ریه مانند آنفولانزا, سل و پنومونی را ایجاد کند.

عفونت پوست:


همچنین امکان بروز عفونت های پوستی از ضایعات پزشکی مانند سم زدایی وجود دارد.

مننژیت:


مننژیت یک بیماری جدی پزشکی است که ناشی از التهاب غشاهای اطراف مغز و نخاع است. زباله های پزشکی ممکن است حاوی پاتوژن هایی باشد که می توانند مننژیت را انتقال دهند.

بیماری های ناشی از دفع زباله های نادرست با ردیابی واکسن:


چندین واکسن از پاتوژن های تخفیف ساخته شده اند. که پاتوژن هایی هستند که ویروس آن کاهش می یابد. اما هنوز زنده است. بنابراین آنها توانایی ایجاد بیماری دارند. برخی از نمونه ها شامل سرخک، اوریون و انواع خاص آنفولانزا است, واکسن مرغی و واکسن فلج اطفال باکتری یک عفونت تهدید کننده زندگی است. عفونت باکتریایی زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها در جریان خون حضور داشته باشند، جایی که می تواند به راحتی دیگر اعضای بدن را آلوده کند و باعث التهاب شود.

HIV، هپاتیت B، ویروس های C :


آسیب های متقاطع از آسیب های آلوده می تواند منجر به عفونت های ویروسی و هپاتیت B و C شود، که علت عمده ای است که بر روی تیغه ها قرار می گیرد، مهر و موم شده و ظروف به وضوح مشخص شده است.

* استفاده از سیفتی باکس برای مراکز درمانی یک الزام است.*


 
آواتار نویسنده

درباره نویسنده

افزودن دیدگاه0